RUBENIS

Örme Kumaş

Rubenis Compact İplik Tesisi, günlük 25 ton iplik üretim kapasitesine sahiptir. 2021 yılında Rubenis, 10.000 metrekarelik bir alanı kapsayan Rubenis Örme Kumaş Tesisi'ni açtı. Tüm makinelerimiz, örgü makineleri konusunda önde gelen bir isim olan Mayer markasının en son teknolojisini kullanmaktadır.

Yüksek şaftlı Mayer makineleri sayesinde, kesim kenarı dikişi olmadan, 100 kg rulodan 250 kg ruloya kadar %100 organik kumaş üretebiliyoruz. Makinelerimizdeki optik okuyucular, iğne kırılması ve iplik kırılmasını anında tespit ederek makineleri otomatik olarak durdurur.

Ürettiğimiz kumaşlar, parafin ve iğne kırılma izleri içermemektedir.

Tesisimizde şunlar bulunmaktadır:

  • 12 Mayer Açık Genişlikli Makine, 32 besleyici ve 28 ince
  • 6 Mayer Suprem Açık Genişlikli Makine, 30 besleyici ve 28 ince
  • 4 Mayer Suprem Açık Genişlikli Makine, 26 besleyici ve 28 ince
  • 2 Mayer İnterlok Makinesi, 34 besleyici ve 28 ince
  • 2 Mayer Ribana Makinesi, 36 besleyici ve 18 ince
  • 2 Mayer Ribana Makinesi, 34 besleyici ve 18 ince
  • 4 Mayer Üçlü Sistem Makinesi, 32 besleyici ve 24 ince, toplamda 32 makine.

Tesisimiz, supreme, jakar supreme, interlok, jakar interlok, ribana, kasch-korse, pike (lacoste), iki iplikli, üç iplikli, Selanik, Osmanlı, krep ve çift taze gibi çeşitli kumaş türlerini üretmektedir. Tüm makinelerimiz dört katlı raflı ve Lycra (elastan) ile donatılmıştır.

Tesisimizdeki her makine, ayrı bölmelerde bağımsız olarak çalışır ve bu özellikle herhangi bir kontaminasyonu ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır, bu da onu bu özelliğe sahip dünyanın tek kompakt örgü tesisi yapar.

Tesisimiz INDITEX standartlarını karşılar. Bitmiş kumaşlar kalite kontrol kontrollerinden geçer ve kalite kontrolü tamamlandıktan sonra kumaşlar dijital olarak tartılır, barkodlanır ve sevkiyat öncesi şeffaf naylon torbalarda mühürlenir.