RUBENIS

Yönetim Kurulu

Osman İPEK

1963 yılında Ağrıda doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Ağrıda tamamlamıştır. 1980 yılında ticaret hayatına Babası ile İpek Saat Ltd. Şti.’ni kurarak İstanbulda başlamıştır.

İpek Saat Ltd. Şti’nin kol saatı, ventilator, güneş, gözlüğü gibi aksesuarların ithalat ve satış faaliyetlarinde satış müdürlüğü ve sonrasında şirket yetkili müdürü olarak görev almıştır. 10 araçlık filo kurarak Türkiye genelinde Rubenis marka kol saatlerini satış pazarlamasını güçlü bir ekip ile gerçekleştirmiştir. Markanın tanıtımına katkı sağlamıştır.

Daha sonra ventilator ve klima ithalatı ile ısıtma soğutma sektörüne giriş yapmıştır. Koçtaş, Migros, Tekzen, Maxi, Carrefour, Bauhaus gibi kurumsal yapı marketlerinde Rubenis marka klima ve vantilatörlerinin satış pazarlama ve satış sonrası hizmetlerinde Türkiye’de 7 bölgede servis ve bayı ağı kurarak sektörde önemli bir pazar payı elde etmiştir.

Ticari faaliyetlerine geyrimenkul sektöründeki boşluğu hissederek birçok inşaat projesini (eğitim kurumu, hastane, iş merkezi, yıldızlı oteller gibi) hayata geçirerek Şirket’in gayrimenkul üretim ve değerleme alanında büyümesine katkı sağlamıştır.

Yapmış olduğu inceleme ve araştırmalar sonucunda istihdamın ve ülkenin refah seviyesinin artırılmasına katkı sağlamak için tekstil sektörüne yatırım yapma kararı almıştır. Genç işsizlik oranının yüksek olduğu yatırım teşvik uygulamaları kapsamında olan ve hammaddeye ulaşımın en kolay olduğu Şanlıurfa ilinde iplik, örme, kumaş, boyalı kumaş, dijital baskılı kumaş, entegre tesislerinin temelini atmıştır. Hali hazırda iplik ve örme kumaş tesisi hizmete girmiş olup 368 kişinin istihdamına katkı sağlamıştır. Boyahane ve dijital baskı tesislerinin alt yapı ve kurulum çalışmaları ise devam etmektedir.

Aynı zamanda Harran Üniversitesi’nde girişimcilik, inovasyon ve motivasyon seminerleri vermektedir.

Osman İPEK, İngilizce, Arapça ve Farsça bilmektedir. Evli ve üç cocuk babasıdır.


Cemil İPEK

Cemil İPEK 01/01/1988 tarihinde İstanbul/Fatih’de doğmuştur. İlköğretim ve ortaokul eğitimini Özel 2001 Koleji’nde tamamlamıştır. Liseyi İstek Bilge Kağan Lisesi’nde okuyup 2006 yılında yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. 2011 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Sanat Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Kendisi çok iyi derece İngilizce bilmekte olup kariyer süreci içerisinde Tekstil ve inşaat alanında kendini geliştirmiştir. 2009 yılından beri uzmanlık alanı olan tekstil sektöründe birçok başarılı projeye imza atmıştır. Her ne kadar uzmanlık alanı tekstil olsa da kendisini bir çok farklı alan da daima geliştirmiş olup İthalat – İhracat, Satış- Pazarlama, Ürün Kalite Kontrol, AR-GE ve Satın Alım pozisyonlarında görev almıştır. Sektörde öncü olan RUBENİS ENTEGRE TESİSLERİN’de 2015 Yılından beri üst düzey yöneticilik yapmaktadır.


Can İPEK

Can İPEK 01/07/1996 tarihinde İstanbul/Bakırköy’de doğmuştur. İlköğretim ve ortaokul eğitimini Özel 2001 Koleji’nde tamamlamıştır. Liseyi İstek Bilge Kağan Lisesi’nde okuyup 2014 yılında yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. 2019 yılında Bahçeşehir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Kendisi çok iyi derece İngilizce bilmekte olup kariyer süreci içerisinde Tekstil-İnşaat alanında kendini geliştirmiştir. 2016 yılından beri uzmanlık alanı olan inşaat sektöründe birçok başarılı projeye imza atmıştır. Her ne kadar uzmanlık alanı inşaat olsa da kendisini tekstil alanında da daima geliştirmiş olup Satış-Pazarlama, Ürün Kalite Kontrol, AR-GE ve Satın Alım pozisyonlarında görev almıştır. Sektörde öncü olan RUBENİS ENTEGRE TESİSLERİ’nde 2015 yılından beri üst düzey yöneticilik yapmaktadır. 


Cem İPEK

Cem İPEK 21/11/1997 tarihinde İstanbul/Fatih’te doğmuştur. İlköğretim ve ortaokul eğitimini Özel 2001 Koleji’nde tamamlamıştır. Liseyi İstek Bilge Kağan Lisesi’nde okuyup 2015 yılında mezun olmuştur. 2020 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Mühendisliği (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Üniversite eğitimin sonunda faaliyet gösterdiği Örgü Kumaş Tasarımı bitirme tezi ile ileri gelen tekstilcilerden tam not almıştır. Kendisi çok iyi derece İngilizce bilmekte olup kariyer süreci içerisinde tekstil alanında kendini ileri derecede geliştirmiştir. 2015 yılından beri tekstil sektöründe farklı firmalardan deneyim elde etmiştir. Bu esnada gerek yurt içi gerek yurt dışında katıldığı fuarlar ile bilgi birikimini arttırmıştır ve sektöre hakimiyet kazanmıştır. Satış-Pazarlama, Kalite Kontrol, Ürün geliştirme, Arge, Ürge, Satın Alım ve Halkla ilişkiler pozisyonlarında görev almıştır. Sektörde öncü olan RUBENİS entegre tesislerinde 2015 Yılından beri üst düzey yöneticilik yapmaktadır.


İlhan YAĞMUR

1973 yılında Gaziantep’te doğmuştur. İlk, Orta ve Lise eğitimini İslahiye de tamamlamıştır. Gaziantep Üniversitesi’nde okul birincisi olarak, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne dikey geçiş yapmıştır. 1996 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Askerlik görevini Heybeliada Deniz Lisesi Komutanlığı’nda Asteğmen olarak yapmıştır. Asteknik Mühendislik, Keniteks, KİPTAŞ ve İSKİ Genel Müdürlüğü’nde çeşitli görevler yapmıştır. 2003 yılında 1000A YAPI Şirket’ini kurmuştur. Milli Gazete İnşaatı, Darülaceze Restorasyonu, Beykoz Elmalı Köyü Merkez Cami İnşaatı, Çengelköy Evleri1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,  Ataşehir Rezidans ve son olarak da 150 daireden oluşan Oxygen Kağıthane projesini hayata geçirmiştir.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Üyeliği, İstanbul Ticaret Odası Gayrimenkul Komite üyeliği, Mühendisler Vakfı Sosyal Komite Başkanlığı, Yeşilköy Polat İş Adamları derneği Genel Sekreterliği ve 1000A YAPI SAN. VE TİC. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Yağmur, iyi derecede ingilizce bilir, evli ve 2 çocuk babasıdır.


Bilal YÜKSEKDAĞ

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden 2001 Yılında mezun olmuştur. 1995 yılından itibaren farklı pozisyonlarda Penteks Tekstil ve İnşaat Sanayi Dış Ticaret A.Ş. bünyesinde çalışmaya başlamıştır. 2008 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev başladı ve halen devam ediyor.