RUBENIS

Neden Rubenis?

RİETER İPLİKLERİ

Modaya Uygun İplikler

En yüksek talepler için oluşturulan Rieter'in zengin iplik çeşitliliği dinamik bir pazarda kuvvetli bir rekabet gücünü temsil eder. Tam olarak gelişmiş teknolojiler, ring, kompakt, open end ve hava jetli iplik üretim proseslerinde yüksek derecede verimliliği garanti eder. Dolayısıyla Rieter'in müşterileri üretim maliyetlerini sıkı bir şekilde kontrol altında tutabilirler. Bunun yanı sıra, müşteriler, yoğun rekabetin olduğu iplik pazarlarında esneklik sağlayan yeni iplik gelişmelerinden de yararlanırlar.

 

DOKUMADAKİ AVANTAJLARI

Son derece düşük tüylülük uygulanacak haşıl miktarını azaltır. Bu, haşıllama ve haşıl sökme işleminde maliyet tasarrufu sağlar. Bu özellik aynı zamanda çözgü ipliğinin kıvrılma eğilimini de önler, pratik olarak hiç aşınma olmaz ve makinanın uzun süre temizleme gerekmeksizin çalışmasını sağlar.
ÖRMEDEKİ AVANTAJLARI
Çok iyi sarılmış lifler, lif halkaları ve düşük tüylülük, örme makinaları üzerinde elyaf ve toz oluşumunu azaltır. Ürün kalitesi ve makinanın çalışma periyodu belirgin bir şekilde uzar.
SON ÜRÜNLER
Comforjet ipliklerden yapılmış dokuma veya örme kumaşlar çok uniform ve düzgün bir görünüşe sahiptir. İpliklerin düşük tüylülüğe sahip olmaları baskı konturlarının çok belirgin olmasını sağlamaktadır. Yumuşak tutum, düşük boncuklanma eğilimi ve yüksek boyut stabilite özelliği, hazır giyim üreticileri ve özellikle Comforjet ipliklerden üretilmiş örme kumaşlardan yapılmış ince iç giysiler, gömleklik ve spor giysiler gibi ürünlerin, son kullanıcıları tarafından tercih edilmelerini sağlayan en önemli avantajlarıdır.

B12 UNICLEAN ÖN TEMİZLEYİCİ
Etkin ve Güvenilir Ön Temizleme
EKONOMİ
* UNIclean 1 400 kg/saat'e varan tarak şeridi üretimine uygun olarak tasarlanmıştır.
* Klasik ünitelerle karşılaştırıldığında, elyaf, %2 oranında daha etkin temizlenir.
* Ara ekstraksyonun bir sonucu olarak telef nakli için daha az enerji tüketilir.
KALİTE
* Serbest elyaf uçuşu ve ayarlanabilir ızgara çubuklarının kullanılması nedeniyle hammaddenin elyaf korunarak temizlenmesi.
* Geniş toz alma yüzeyi en yüksek üretim performansında bile yoğun toz uzaklaştırmayı garanti eder.
* Basit görsel kontrol, telef kompozisyonunun hızlı bir kalite değerlendirmesine olanak verir.
 ESNEKLİK
* Eğer balya açıcısı farklı harmanları çalışıyorsa, materyale özgün çalışma noktası otomatik olarak B 

 

12 UNIclean tarafından seçilir.

* VARIOset yardımıyla çalışma sırasında makina ayarları kolayca yapılabilir.
* UNIcontrol harman hallaç sistemlerine bağlanabilir.

COM4 - YOĞUNLAŞTIRILMIŞ RİNG İPLİĞİ
Mükemmel iplik yapısı
TİPİK İPLİK ÖZELLİKLERİ
Liflerin benzersiz bir şekilde tam olarak yoğunlaştırılması yüksek mukavemet ve elastikiyete sahip COM4 ipliğinin üretilmesine yol açar. Bu, kesinlikle gelişmiş bir işlenebilirlik sağlamaktadır. Uzunluk boyunca liflerin birbirine mükemmel bir şekilde tutunması sonucu, tüylülük büyük oranda azalır. Pratik olarak, dışarıya çıkıntı yapan hiç lif yoktur.
DOKUMADAKİ AVANTAJLARI
Com4 ipliği, hazırlık kademelerinde olduğu kadar dokuma makinalarında da daha iyi çalışma özelliklerinin ve daha az iplik kopuşunun meydana gelmesini sağlar. Düşük tüylülük çözgü ipliğinde kıvrılmayı azaltır, aşınma özelliğini iyileştirir ve aynı işlemsel performansta daha az haşıl maddesi uygulaması gerektirir.
ÖRMEDEKİ AVANTAJLARI
Com4 iplikleri, düşük tüylülük özellikleri nedeniyle özellikle örme işletmelerinde etkili olmuştur. Özellikle süprem örme kumaşlarda, pürüzsüz bir görünüm elde edilir. Dahası örme makinaları üzerinde daha az toız ve elyaf uçuntusu oluşur ve aynı zamanda örme kumaşlar üzerinde daha az yabancı elyaf kontaminasyonu meydana gelir. İğnelerin kullanım ömrünün uzamasının yanı sıra makinanın toplam verimliliği de artar.
TERBİYE İŞLEMLERİNDEKİ AVANTAJLARI
Düşük tüylülüğün sonucu olarak, renkler daha canlı ve daha parlak görülür. Müşteriler %5-10 oranında boyar madde tasarrufu yapıldığını rapor etmektedirler. Daha yüksek mukavemet, özellikle mukavemetin düştüğü, örneğin taş yıkama bitim işlemlerinde daha iyi proses stabilitesi sağlamaktadır.
SON ÜRÜNLER
Com4 iplikleri, yüksek mukavemetli, hassas baskı konturlu ve yüksek kaliteli bayan bluzları, erkek gömlekleri ve iç giyim gibi düşük boncuklanma eğilimli yüksek kaliteli ürünler için özellikle uygundur.